robotyka dla dzieci
Łączymy naukę z zabawą

Nauka robotyki dla dzieci to innowacyjne podejście do procesu dydaktycznego, które zakłada poznawanie świata poprzez doświadczenia. Dzieci oraz młodzież zdobywają doświadczenia podczas warsztatów oraz zajęć. Zajęcia z robotyki dla dzieci to doskonały pretekst, aby na obrazowych przykładach wytłumaczyć najmłodszym mechanizmy odpowiedzialne za podstawowe zjawiska z dzieciny chemii i fizyki. Warsztaty z robotyki dla młodzieży to interaktywne zajęcia, podczas których nie tylko wyjaśniamy sobie zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie, ale również przez zabawy konstrukcyjne i eksperymenty poznajemy fascynujący świat robotów. Robotyka dla dzieci to nauka w najbardziej przystępnej dla najmłodszych formie – przez zabawę.

Roboty i Spółka

Współpracujemy z setkami placówek dydaktyczno-wychowawczych w całej Polsce.
Już od 6 lat zapraszamy uczniów szkół i przedszkolaków do fascynującego świata wiedzy. Zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży odbywają się głównie w formie warsztatów adresowanych do różnych grup wiekowych. Poprzez kreatywną zabawę przekonujemy dzieci, że nauka może być fajna, a pozornie złożone procesy można zrozumieć rozkładając je na mniejsze elementy. Robotyka dla dzieci w interaktywnej i przystępnej formie wprowadza najmłodszych w tajniki robotyki, chemii i fizyki. Nasze zajęcia poszerzają horyzonty i uczą twórczego myślenia.

Dlaczego nauka robotyki dla dzieci?

Problemy ze zrozumieniem zawiłych zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych towarzyszą uczniom od pokoleń, w szczególności w starszych klasach. Tymczasem, można im zapobiegać oferując tę niezwykle trudną i złożoną wiedzę w bardziej obrazowy i namacalnych sposób. W taki właśnie sposób działamy prowadząc zajęcia z robotyki dla dzieci oraz warsztaty dla młodzieży. Nasza robotyka dla dzieci to fantastyczna zabawa, dzięki której dzieci zaczynają lepiej rozumieć otaczający ich świat.

Nauka robotyki dla dzieci w praktyce

Zajęcia prowadzimy w postaci WARSZTATÓW i DNI NAUKI. Mamy możliwość ich przeprowadzenia w największych, ale także w kameralnych placówkach.
Inicjatywa związana z zaproszeniem nas do organizacji wydarzenia najczęściej należy do dyrekcji lub rady rodziców szkół.

warsztaty z robotyki
Kosmiczny Dzień Nauki (Robotyka + Eksperymenty)

Podczas imprezy uczymy dzieci konstruowania prawdziwych robotów przy użyciu klocków LEGO EV3 oraz prezentujemy emocjonujące eksperymenty naukowe jako pokazy np. w sali gimnastycznej.

zajęcia dla dzieci
Kosmiczny Dzień Nauki (Robotyka + Planetarium)

Impreza inspirowana kosmosem. Podczas warsztatów dzieci uczą się konstruowania robotów inspirowanych kosmosem (łazików marsjańskich) oraz uczestniczą w pokazach w planetarium mobilnym.

Stworzymy dla Ciebie wydarzenie idealne!

Do każdego wydarzenia podchodzimy indywidualnie, pikniki i imprezy szkolne organizujemy kompleksowo. Proponujemy ciekawe, naukowe atrakcje: warsztaty, pokazy naukowe, dmuchańce inspirowane nauką i nowinki technologiczne.