Wybierz atrakcję dla siebie

Warsztaty LEGO

Warsztaty LEGO


Otwarte stoisko wypełnione rozmaitymi klockami Lego, z których zbudować można wszystko. Dzieci tworzą konstrukcje indywidualnie lub zespołowo. Najciekawsze eksponujemy w formie wystawy. W jednym czasie, w ramach jednej atrakcji, może pracować do 20 osób.

Warsztaty z robotyki

Warsztaty z robotyki


Na zajęciach z robotyki dzieci uczą się konstruowania działających robotów ze specjalnych zestawów Lego. Podczas warsztatów uczestnicy konstruują np. Łaziki Marsjańskie, roboty sumo oraz roboty humanoidalne. W jednym czasie, w ramach jednej atrakcji, może pracować do 20 osób.

Druk 3D

Druk 3D


Uczymy zastosowania druku 3D w formie przyjemnych zajęć manualnych oraz w formie pokazów. Używamy dedykowanych długopisów 3D, którymi dzieci mogą ręcznie "drukować" małe przedmioty. W ramach warsztatów prezentujemy również zasady działania drukarki 3D.

Pokazy robotów

Pokazy robotów


To miejsce, gdzie prezentujemy wiele interesujących robotów m.in te stworzone z klocków lego, inteligentne dinozaury, zdalnie sterowane roboty mobilne i roboty humanoidalne. Stanowisko ma charakter otwarty i budzi zachwyt zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Kuchnia molekularna

Kuchnia molekularna


Niezwykle widowiskowe połączenie gastronomii z nauką. Dania powstają dzięki użyciu ciekłego azotu i niskiej temperatury. Wykorzystuje się w niej właściwości chemiczne i fizyczne produktów. I choć przygotowanie i sprzęt kucharza przypomina laboratorium, dania są pyszne, a przy tym lekkie i dietetyczne, a także niezwykle efektowne wizualnie.

Wystawa edukacyjna

Wystawa edukacyjna


Wystawa edukacyjna to atrakcje naukowe takie jak: lejek grawitacyjny, krzywe zwierciadła, iluzje optyczne, ogromny globus (2m), stanowiska z piaskiem kinetyczny czy nietypowe instrumenty muzyczne itp.

Pokazy naukowe

Pokazy naukowe


Interaktywne pokazy eksperymentów pozwolą wkroczyć w pasjonujący, kolorowy, a czasem wręcz wybuchowy świat chemii
i fizyki. Przekazujemy nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale pokazujemy, że świat nauki jest fascynujący. Nasze mobilne laboratorium zaprezentuje doświadczenia z suchym lodem oraz ogniem, wodą i powietrzem. Słowem - Wszechświat w pigułce!

Warsztaty naukowe

Warsztaty naukowe


Uczestnicy sami wykonują doświadczenia poznając zjawiska fizyczne i chemiczne. Wszystkie wykorzystane materiały są bezpieczne, a co może dziwić małych uczestników, wiele z nich można znaleźć w każdej kuchni! Zrobimy wybuchający wulkan, magiczną ciecz nienewtonowską, atrament sympatyczny. W jednym czasie, w ramach jednego stoiska, może pracować do 20 osób.

Warsztaty EKO

Warsztaty EKO


Uczymy jak wykorzystać materiały recyklingowe do stworzenia fantastycznych zabawek. Dzięki wykorzystaniu niestandardowych elementów uczestnicy warsztatów rozwijają wyobraźnię i inwencję twórczą. W jednym czasie, w ramach jednego stoiska, może pracować do 20 osób.

Warsztaty Las w Słoiku

Warsztaty Las w Słoiku


Projektujemy i wykonujemy kompozycję w szklanym słoju. Wykorzystujemy przy tym mini roślinki oraz elementy natury: gałązki, mech, patyczki do układania kompozycji, kamienie i ziemię. Instruktorzy udzielą również wskazówek jak pielęgnować rośliny, by las mógł pięknie prezentować się przez długi czas.

Pobierz katalog

    Formularz kontaktowy